113851. SKÅLFAT, tenn, Lars Friedrich Fahlander 1761-1789 Hudiksvall FAT, tenn, G Gunzler, 1800-tal.
Skålfat, Lars Friedrich Fahlander, diameter ca 36 cm.
Fat, gravyr "J.P.Ehnes(?) 1868", trestämplat G Gunzler Fein Zinn, diameter ca 23,5 cm.
Slitage, bucklor.
Namn och årtalsgravyr på mindre fat.