FOTOGRAFI, "Ingrid Bergman besöker Göteborg 9 mars 1958" . Pigmentbläck på fotopapper, 5 av 9 numrerade exemplar, Bildbyrån Kamerareportage AB samlingar.
113683. FOTOGRAFI, "Ingrid Bergman besöker Göteborg 9 mars 1958" . Pigmentbläck på fotopapper, 5 av 9 numrerade exemplar, Bildbyrån Kamerareportage AB samlingar.
"Ingrid Bergman besöker Göteborg 9 mars 1958" 40 x 27,4 cm.
Ingrid Bergman är en av de internationellt mest kända svenskarna. Hon anses vara en av de främsta skådespelerskorna genom tiderna enligt American Film insitute. Hon hade en ren och klassisk stil som håller än idag. Hon var en av 40-talets största stilikoner.