TENNFLASKOR, Ystad Tenn, 2 delar, bland annat Carl-Einar Borgström, 1930-40-tal.

113367. TENNFLASKOR, Ystad Tenn, 2 delar, bland annat Carl-Einar Borgström, 1930-40-tal.

1 st Flaska, tenn, med dekor föreställande Bacchus, 24 cm
1 st Liten plunta, med dekor föreställande Bellman, 13 cm.

Gravyr lilla pluntan, åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 699