BEHÅLLARE MED LOCK, tenn, med monogram RG samt daterad 1749.

113323. BEHÅLLARE MED LOCK, tenn, med monogram RG samt daterad 1749.

6 kantig rak form. Graverad dekor av bland annat frukter och får.
Två sköldformade stämplar på lock.
Bredd 16 cm. Höjd inklusive lock 27,5 cm.

Slitage, repor, bucklor, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 229