JORDGLOB, George Philip & Son, London Geographical Institute, Folket i bild, Stockholm.

113141. JORDGLOB, George Philip & Son, London Geographical Institute, Folket i bild, Stockholm.

Pappersklädd jordglob. Axel i gulmetall. På kvadratiskt fotplatta i svart bakelit.
Höjd ca 31 cm.

Papper med krackelyrer. Skarvar med bortfall och slitage. Gulnad papper.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 31 cm.

Antal besök: 2 074