Skål, dia 19 cm.
Såsskål.
12 tallrikar, dia 25 cm.
12 assietter dia 21,5 cm.
12 assietter dia 17 cm
12 djupa dia 20 cm.
6 uppläggningsfat7skålar, längd ca 24 - 38 cm.
Bruksslitage, nagg.
Skål, dia 19 cm.
Såsskål.
12 tallrikar, dia 25 cm.
12 assietter dia 21,5 cm.
12 assietter dia 17 cm
12 djupa dia 20 cm.
Bruksslitage, nagg.