VAS "GRAAL", Simon Gate Orrefors 1926. Signerad S/Graal Orrefors 1926 K.B 3014 S.G.

113032. VAS "GRAAL", Simon Gate Orrefors 1926. Signerad S/Graal Orrefors 1926 K.B 3014 S.G.

Stiliserad dekor i brunt mot grön fond på mörk fotklack. Blåst av Knut Bergqvist. Höjd 12, bredd 10,5 cm.

Smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre repor.

Antal besök: 4 178