SKULPTURGRUPP, porslin, GDR, Gräfenthal, Thüringen, Tyskland.

112815. SKULPTURGRUPP, porslin, GDR, Gräfenthal, Thüringen, Tyskland.

Hästar för plog. Glasrat gods. Polykrom dekor.
Längd 37 cm.

Någon pålagring. Går troligen bort vid rengöring. Seldon i tyg med slitage. Något litet glasyrnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 37 cm.

Antal besök: 2 311