FAT, 2 st, "Flora Danica", porslin. Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark.

112788. FAT, 2 st, "Flora Danica", porslin. Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark.

Målad dekor av Anemone nemorosa L samt Papaver Rhoeas L. Genombrutet brätte med gulddekor. Diameter 25 - 26 cm.

Omfattande lagningar samt nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 991