PARTI TENN, 1800-tal.

PARTI TENN, 1800-tal.
112613. PARTI TENN, 1800-tal.

2 kannor, ett stop, grötskål, bland annat Johan Frederik Werrenrath Lund 1873, Högsta höjd ca 20 cm, grötskålens diameter ca 24 cm.

Slitage, bucklor, bristningar, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!
112613. PARTI TENN, 1800-tal.

Antal besök: 855