11246. SNÄCKTAVLOR, 2 st, dekor av fiskare i relief samt SOPPSLEV med fäste i silver, tidigt 1900-tal.
En av snäcktavlorna med text: Boulogne s/ Mer. Höjd 17 cm.
Slev av kokosnöt med träskaft. Längd 39 cm.
En snäck med kantnagg samt skada på baksidan.
Soppslev med slitage.