111805. BORDSARMATUR, Kosta Lampan 1913/2, troligen Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.
Stomme i stål och vitlackerad metall. Skärm i vit plast. Etikettmärkt märkt.
Höjd ca 129 cm.
Fotplatta med repor och missfärgningar. Ej funktionstestad el.