111573. ISSKÅP, "Temperator" Örnsköldsvik, Patent, trä samt plåt.1900-talets första hälft.
Bemålad marmor imitation. Lucka högst upp för placering av is.
Längd 61, bredd 47, höjd 129 cm.
Slitage, fläckar, färgbortfall, lagningar. Ett ben kortare. Lås skadat.
Nyckel/nycklar finns.