9 äggkoppar, 3 uppläggningsfat, 2 karotter, 1 såssnipa, 1 tillbringare, 11 förrättstallrikar/assietter, 6 djupa tallrikar, 10 flata tallrikar.
Bruksslitage. Såssnipa med lagning.