SPEGEL med TRYMÅ, Gustaviansk-stil, 1900-tal.

110704. SPEGEL med TRYMÅ, Gustaviansk-stil, 1900-tal.

Spegel, förgylld och blåmålad. Höjd 183, bredd 68 cm.
Trymå, förgylld, stenskiva. Längd 66, höjd 65 cm.

Bruksslitage, fläckar, spricka på spegelns krön. bordet något ostadigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 933