110298. TOALETTBORD, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1940/50-tal.
Valnöt. Närmast njurformat. Två mindre lådor. En större låda inredd med fack. Vinklingsbar spegel. Etikettmärkt. Längd 124, bredd 50, höjd 130 cm.
Bruksslitage, lackskador och fläckar.