LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal.

110143. LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av växter samt kinesiskt tecken. Höjd 41 cm.

Locket med naggar samt urnan insides mynningsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 293