PARTI TEXTILIER, bland annat spetsar, broderad duk.
110071. PARTI TEXTILIER, bland annat spetsar, broderad duk.
Svart samt vit spets, med dekor av blommor, vardera längd ca 150, bredd ca 90 cm.
5 mindre bitar av svart spets, största biten ca 70 x 53 cm.
Svart tyg, längd ca 270, bredd ca 92 cm.
Broderad duk med svart botten, exklusive fransar 150 x 160 cm.
Svart tyg uppsytt som klänningsfoder.
Bruksslitage, spetsar med skador, duk med fläckar samt fransskador.