BROSCH, silver, jugend, OLN, Landskrona, 1914.

109949. BROSCH, silver, jugend, OLN, Landskrona, 1914.

Ornerad brosch med bladverk och blommor. Broschens stenar troligen karneoler. Kläpparnas stenar troligen bärnsten.
Längd ca 7,5 cm.
Höjd ca 8,5 cm inkl kläppar.

Karneoler med repor. Bärnsten med ytliga krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 7,5 cm.
Höjd ca 8,5 cm inkl kläppar.

Antal besök: 1 442