PÄRLCOLLIER, HALSBAND 18k guld samt ARMBAND 18k guld.
109707. PÄRLCOLLIER, HALSBAND 18k guld samt ARMBAND 18k guld.
Halsband 18k guld med odlade pärlor, stmpl ESM Vetlanda 1961, längd ca 44 cm.
Armband 18k guld med odlade pärlor, stmpl ESM Vetlanda 1961, längd ca 18 cm.
Pärlcollier, odlade pärlor med silverlås, längd ca 42 cm.
Kraftiga skador och slitage på majoriteten av pärlorna.