GLASSERVIS, 39 delar, sodafärgade, troligen "Håtuna slät/Park", Strömbergshyttan.

109547. GLASSERVIS, 39 delar, sodafärgade, troligen "Håtuna slät/Park", Strömbergshyttan.

Sodafärgade glas, fötter med slipade kanter.

Vinglas 8 st, höjd ca.13,5 cm.
Konjaksglas 8 st, höjd ca. 9 cm.
Starkvinsglas 8 st, höjd ca. 11 cm.
Likörglas 8 st, höjd ca. 7,5 cm.
Snapsglas 7 st, höjd ca. 8,5 cm.

Bruksslitage, smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, smärre nagg.

Antal besök: 1 898