CHOKLADBURK, plåt, Ericson & Rabenius, Gefle, 1900-talets början.

108895. CHOKLADBURK, plåt, Ericson & Rabenius, Gefle, 1900-talets början.

Allmogemotiv.

Märkt: Ericon & Rabenius, Gefle, cacao, choklad, dragee, konfekt & lakritz-fabrik.
Höjd 15.7cm, Längd 32cm och Bredd 21cm.

Brukslitage. Repor, bucklor och avskrap förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Allmogemotiv.

Antal besök: 2 686