108850. SKEDAR 12 + 6 st, silver, mestadels Jacob Engelberth Torsk, Stockholm, mestadels 1890-tal. Tot vikt ca 1009 gram.
12 Matskedar, stmpl Jacob Engelberth Torsk Stockholm 1890-tal, längd ca 22 cm.
6 Teskedar, otydliga stämplat troligen även Jacob Engelberth Torsk, längd ca 14,5 cm.