Fat, Uppsala-Ekeby signerat Anna-Lisa Thomson, "Spectra". 15,5*24cm.
Vas, Rörstrand, chamotte, signerad Gunnar Nylund. 15cm hög.
Smärre bruksslitage. Tillverkningsdefekter.