Fiskfat o såssnipa Göteborg,Servisdelar Svala, Rörstrand 15 delar.Moccagods Thomas 12 del,Beswickhundar ett par,Kryddburkar 5+2 st,julvas flussglas m.m.
Bruksslitage,krakelyrer,enstaka nagg förekommer.