YTTERFODER, 6 st samt LJUSSTAKAR, 1 par, Gustavsberg 1918?.

10826. YTTERFODER, 6 st samt LJUSSTAKAR, 1 par, Gustavsberg 1918?.

Kolonnljusstakar/bordslampfötter, keramik, Gustavsberg, 1918, höjd 28cm. Ytterfoder 6 st bland annat Göteborg, Rörstrand, höjd 16-22 cm.

Ljusstakar med smärre nagg. Ytterfoder med sprickor, krackeleringar, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 285