BRICKA, plåt, Einar Forseth, tillskriven, 1920/1930-tal.

107996. BRICKA, plåt, Einar Forseth, tillskriven, 1920/1930-tal.

Svartmålad botten med dekor av hjort och fågel i guld. Svängd sarg. Undersidan med fragment av pappersetikett. Längd 62,5 cm.

Slitage. Mindre färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Mindre färgbortfall.

Antal besök: 910