10756. PARTI KERAMIK, 11 delar. Bland annat 1 par ljusstakar J. Ekberg, servisdelar "Primavera" Rörstrand.
1 par ljusstakar, höjd 14 cm. Skål med lock. Vas. 7 delar "Primavera" Rörstrand.
"Primavera" med krackelyrer. Skål med lock, enstaka nagg invändigt. 1 ljusstake med nagg.