PARTI ASKAR och SKRIN, lack, pärlemor, trä, metall. 1800/1900-tal.

10723. PARTI ASKAR och SKRIN, lack, pärlemor, trä, metall. 1800/1900-tal.

En ask med dekor av uggla. Ett skrin tillverkad av vril.
Största skrinets mått längd 22, bredd 17, höjd 6,5 cm.

Skador, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skador, slitage.

Antal besök: 971