SERVIS "NATIONALSERVISEN", 100 delar. Louise Adelborg för Rörstrand.

107207. SERVIS "NATIONALSERVISEN", 100 delar. Louise Adelborg för Rörstrand.

Dekor av guldrand mot vit glasyr.

14 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 assietter, 12 tekoppar med underfat, 19 kaffekoppar med fat samt 4 extra fat, 2 tekannor, 1 bringare, 1 gräddkanna, 2 sockerskålar med och utan lock, 8 uppläggningsfat, 1 terrin med lock.

Bruksslitage. Mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Mindre nagg.

Antal besök: 4 666