MATSERVISDELAR, 58 delar, porslin, 1900-tal.

107083. MATSERVISDELAR, 58 delar, porslin, 1900-tal.

Cremefärgat glaserat gods. Stiliserad svart blomsterdekor. Förgylld konturerad kant. Servisdelar bestående av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 bordstallrikar, 11 assietter, terrin med lock, 4 djupa skålar, 4 uppläggsfat, såsskål på fat samt kanna.

Någon del med nagg. Förgyllning med lättare slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 878