SOFFA, viktoriansk rokokostil, Svenska Möbler.

1066866. SOFFA, viktoriansk rokokostil, Svenska Möbler.

Stoppad sits och rygg. Sadelgjord. Träram med blomornamentik på krönet och på sits. Sammetsliknande tyg med medaljongmönster.
Bredd ca 165 cm
Höjd ca 98 cm
Sittdjup ca 55 cm.

Bruksskick. Obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd ca 165 cm
Höjd ca 98 cm
Sittdjup ca 55 cm.

Antal besök: 3 376