106327. FAT, 4 st, tenn, bla Samuel Marnel samt Peter Gillman, Stockholm, 1700-tal.
2 st, fat - Samuel Marnel, verksam 1748-1775, Stockholm.
1 st, fat - Peter Gillman, verksam 1770-1798/1801, Stockholm.
1 st 1700-tal. med otydliga stämplar.
Samtliga fat med rokokoprofilerat brätte. Diameter 24 cm.