MATSERVISDEALR, 86 delar, porslin, Classic Rose, Rosenthal.

105899. MATSERVISDEALR, 86 delar, porslin, Classic Rose, Rosenthal.

Vit glaserat gods. Dekor i relief. Förgyllt dekorband. Matservis delar bestående av 17 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 bordstallrikar, 10 assietter, 4 uppläggsfat, såssnipa på fat, 2 djupa skålar, salt och pepparkar, 14 kaffekoppar med fat, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 4 ljusstakar, 2 äggkoppar samt 3 askfat.

Någon kaffekopp med kantslitage (glasyr/missfärgning). Någon del utan guldband. Vissa delar i behov av rengöring. 4 udda assietter med hausmalerei medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 521