SKÄNK, renässans, troligen tyskland, 1600/1700-tal.

105540. SKÄNK, renässans, troligen tyskland, 1600/1700-tal.

Ek. Överdelen med två skåp. En stor låda i sargen. Rikt skuren dekor och balusterformade ben. Längd 130, bredd 52, höjd 129 cm.

Slitage, maskstunget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, maskstunget.

Antal besök: 1 748