SABEL med balja för officer, modell 1893 för kavalleriet.

105414. SABEL med balja för officer, modell 1893 för kavalleriet.

Lång modell. Signerad E Svalling, Eskilstuna.
Med orginalfodral
Längd 111 cm.

Balja med korrosionsskador samt fodral med skador, se bild.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med orginalfodral
Längd 111 cm.

Antal besök: 1 056