105091. KERAMIKFÖREMÅL, bl.a. Rörstrand, Gefle, Rosenthal.
12 tallrikar, Nittsjö.
6 skålar, "blått band", Gefle.
3 mindre skålar, "blått band", Gefle.
5 assietter, "banda" Rörstrand.
Med mera.
Slitage, tekanna saknar lock, lockskål, Rosenthal, defekt lock.
Enstaka nagg.