105072. MOCCASKEDAR SAMT SKED OCH TÅNG, 14 delar, silver, modell ros, bland annat GEWE, Malmö, 1944-1958.
Skedar och sockertång med roshölstrat skaft. Etui medföljer.
Moccasked längd 9 cm.
Vikt 135 gr.
Kaffesked Rosenholm medföljer.
Smärre repor. Etui med lättare slitage.