Bente Brosböl Hansen, 1961-
Utbildad i Köpenhamn 1978-82, har ocks arbetat som frilans drejare åt Royal Copenhagen.
Drejar unika vaser, signerade, ristad eller stämplad i godset.
Urna , höjd 42cm.
Bente Brosböl Hansen, 1961-
Urna , höjd 42cm.