PARTI BLOMKRUKOR, 13 st, samt FAT,13 st, keramik, bland annat Rörstrand, Ekeby, 1900-tal.

104236. PARTI BLOMKRUKOR, 13 st, samt FAT,13 st, keramik, bland annat Rörstrand, Ekeby, 1900-tal.

Krukornas höjd 6 - 12,5 cm.
Fatens diameter 7,5 - 16 cm.

Bruksslitage, nagg, en kruka med spricka, avlagringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Krukornas höjd 6 - 12,5 cm.
Fatens diameter 7,5 - 16 cm.

Antal besök: 1 037