PARTI MÄSSING MED MERA, 7 delar, bland annat väggljusplåt, ljusstakar, skrin, 1900-tal.

104208. PARTI MÄSSING MED MERA, 7 delar, bland annat väggljusplåt, ljusstakar, skrin, 1900-tal.

Väggljusplåt för två ljus, totalhöjd ca 46 cm.
Ljusstake, kolonnformad med kulfötter, höjd 20 cm.
Skrin, längd 19,5 cm.
Ljusstake med dekor av kula, höjd 40,5 cm.
Bricka med tillhörande sockerburk och gräddkanna, brickans längd 20 cm.
1 par ljusstakar, metall, 21,5 cm.
Ljusskärm, stämplad CG Hallberg NS, höjd 7,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skrin, längd 19,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 222