DOLK, SA, med inskription, Ernst Röhm, Tyskland 1930-tal.

104182. DOLK, SA, med inskription, Ernst Röhm, Tyskland 1930-tal.

Märkt med, Ernst Röhm 1931-1934, SA ledare, likviderades 1934, " Långa knivarnas natt ".

Bruksslitage, mindre hack klinga, se bild.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 498