PARTI KERAMIK, 4 delar, Gustavsberg, bland annat Lisa Larson, Bertil Vallien, 1900-talets andra hälft.

104131. PARTI KERAMIK, 4 delar, Gustavsberg, bland annat Lisa Larson, Bertil Vallien, 1900-talets andra hälft.

Vas, "Granada", Lisa Larsson, höjd 23 cm.
Vas, "Nippon", Paul Hoff, höjd 30,5 cm.
Figurin, fantasidjur Boris Stojkov, höjd 9 cm.
Figurin, torn med tupp, "Bagdad", Bertil Vallien, höjd 16 cm.

Smärre slitage, "Granada" med repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 860