SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, 1800-talets andra hälft.

104015. SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, 1800-talets andra hälft.

Pressglas. Den större höjd 20, diameter 28, den mindre höjd 12,5, diameter 22.

Den stora med underliggande torrsprickor från tillverkningen, nagg på fötterna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 828