ETERNA, GALAXIS, REF. 3706.41, MED TRE ANDRA UR.

1037533. ETERNA, GALAXIS, REF. 3706.41, MED TRE ANDRA UR.

Lady's tvåfärgad armbandsur, ca 1990
Rörelse: Cal. ETA 956112, kvarts, 7 juveler
Case: Rostfritt stål fallet, guldpläterad bezel, snap ärendet tillbaka
Armband/rem: Eterna rostfritt stål och guldpläterat armband med dold lås
Storlek: 26mm, armband 15.5cm
Signerad: Fall tillbaka, urtavla, lås
Tillbehör: Ingen
Tillsammans med en dams Paolo armbandsur, en damguldpläterad armbandsur och en damklocka i två färger.

Eterna
Rörelsen fungerar för närvarande inte. Ett nytt batteri monterades. Detta kan vara ett tecken på behovet av en tjänst eller symptomatisk för något mer allvarligt.
Rörelsen har repor, märken och fläckar i proportion till allmänt slitage synligt för blotta ögat. Tidigare batteri kan ha läckt
Dial verkar ha märkbara märken och repor.
Händerna verkar vara i ett allmänt gott skick.
Glas verkar fritt från betydande repor eller märken när det ses under en 4x lupp.
Fallet visar lätta repor och märken.
Kronan har lätta repor när den ses under en 4x lupp.
Armbandet har lätta repor och några tecken på ljus som sträcker sig till länkar.
Lås fungerar för närvarande och visar lätta repor och märken.
Armband mäter ca 15,5 cm inklusive fall.
Det här partiet kommer inte med låda eller papper.
Dreweatts 1759 garanterar inte fungerande ordning eller noggrannhet för sålda partier. På grund av öppnandet av fodralet rekommenderar vi att den här klockan förseglas igen av en kvalificerad tekniker för att säkerställa att eventuell angiven vattenbeständighet uppnås.

Gör en kostnadsfri värdering!

Storlek: 26mm, armband 15.5cm
Tillbehör: Ingen

Eterna

Dreweatts Online
Antal besök: 3 123