VAS, lergods, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby.

103720. VAS, lergods, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby.

Glaserat lergods. Färgfält i rosa, vita och grönsvarta nyanser med horisontal banddekor.
Undersidigt märkt UE 4178 MS.
Höjd 36 cm.

Mynningsnagg. Invändiga krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Undersidigt märkt UE 4178 MS.
Höjd 36 cm.

Antal besök: 762