VAS samt FAT, keramik, Ingrid Atterberg Upsala-Ekeby.

102537. VAS samt FAT, keramik, Ingrid Atterberg Upsala-Ekeby.

Vas, grön dekor, nr 2338, höjd 29,5 cm.
Skålfat, kvadratiskt, ca 30 x 30 cm.

Glasyrskador på vas. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 576