GALLERSKÅL, flintgods, Wedgewood, tidigt 1800-tal.

102434. GALLERSKÅL, flintgods, Wedgewood, tidigt 1800-tal.

Rund form med målad dekor av blomstergirlander i vinrött. Diameter 22,5 cm.

Mindre krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre krackeleringar.

Antal besök: 994