FAT, mässing, barock, 1600/1700-tal, troligen Nürnberg.

102362. FAT, mässing, barock, 1600/1700-tal, troligen Nürnberg.

Diameter 44 cm. Rund form. Slagen dekor med text.

Slitage, kanter med lagningar, baksida med pålödd upphängningskrok.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 429