BRÄNNVINSTUNNA, ek med ställning. 1800-tal.

102317. BRÄNNVINSTUNNA, ek med ställning. 1800-tal.

Fyra olika kranar i mässing, vred i form av krona. Silverplaketter stämplade Fredrik Holm, Helsingborg, 1885 och graverade "Punsch", "Cognac", "Portvin" och "Krusbärsvin". Längd 37 cm.

Ett vred saknas. Ett spännband saknas. Korkar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 256